7 Aralık 2008 Pazar

hamam


Hamam Denizli'de üretim yapan, İstanbul - Paris - Moskova ofisleriyle Avrupa'ya açılmış, Japonya'da bile pek çok mağazada satışı gerçekleşen bir markamız...Triko gurusu, başarılı modacı İdil Tarzi ve ödüllü tasarımcı Aziz Sarıyer'in imzalarını taşıyan ürünler sunuyor. Microban malzemeli anti-bakteriyel havlular, bornozlar ve şık peştemallar koleksiyonun ana parçalarını oluşturuyor.

Hamam is a Turkish textile brand with a worldwide success, having stores all around the world and offices in Istanbul, Paris and Moscow. Well-known fashion designer and knitwear guru Idil Tarzi and rewarded designer Aziz Sariyer have their valuable signatures on the products. The range mainly consists of antibacterial towels and bathrobes (made of microban material) and chic & soft loincloths.
Bunların yanı sıra traş seti, kokulu seramik ve terliklerden oluşan bir premium koleksiyon da bulunuyor (http://www.hamam.com.tr/).

Besides they have a premium collection of scented ceramics, shaving kits and slippers.

Aziz Sarıyer hem bayanlar, hem de erkekler için bornozu yeniden yorumlamış. Seçtiğim 2 örneğe lütfen göz atın.

Aziz Sarıyer re-interpreted the concept of bathrobes for both men and women. Please check below the 2 designs I chose from the range.

Peştemal sizce kaç farklı şekilde bağlanabilir? :D Bu sorunun cevabını merak edenler Hamam web sitesini mutlaka ziyaret etmemeliler. Ben bu çok şık 2 stili seçtim.
In how many different ways can you use your loincloth? If you are interested in this styling, please visit the brand's web site. Here are my 2 prefered styles.

Hiç yorum yok: