7 Mart 2009 Cumartesi

Rebecca Taylor'ın Cilveli Kızları ~ Rebecca Taylor's Kittenish Girls

Evet cilveli dedim, cilveli kızlar! Ama hayır bu tabir bana ait değil, New York'lu tasarımcı Rebecca Taylor stilini ve hedef kitlesini böyle tanımlıyor. Solda görülen çift kedili logosu da bunu destekliyor.

Yes kittenish, kittenish girls! But this phrase doesn't belong to me, the designer Rebecca Taylor from NY defines her style and her loyal customers this way. The logo with two kittens seen on the left supports the same.

Bir önceki yazıda bahsettiğim Pantone Fashion Color Report önümüzdeki sezonları aylar öncesinden düşünüp, tasarlayan moda tasarımcılarının öngörülerinden faydalanılarak hazırlanıyor. Kataloğu incelerken daha önce ismini bile duymadığım ama orada kullandıkları eskizle ilgimi çeken birkaç tasarımcı olmuştu ve oturup tek tek araştırmıştım. İşte cilveli tasarımcı Rebecca Taylor'ın o çok renkli ve eğlenceli sayfasına da bu sayede ulaştım.

The Pantene Fashion Color Report that I mentioned in my previous entry is prepared with the foresight of various fashion designers who think and design upcoming seasons at very early times. As I was going through the catalogue, I met many designer names that I haven't heard before and I researched a few of them who drew my attention with the sketches they had put there. That's how I found myself at the very colorful and enjoyable site of Rebecca Taylor.

Sarah Jessica Parker, Cameron Diaz gibi ünlülerin de tercih ettiği markanın ürünleri Amerika, Avrupa ve Japonya'da satılıyor, maalesef şimdilik Türkiye'de satış noktası yok (online alışveriş mümkün). Türkiye demişken unutmadan eklemek istiyorum. Yeni Zelandalı tasarımcı Rebecca Taylor'ı markalaştıran kişi bir Türk iş adamı: Murat Buğdayçay. Kendisinin eşi Elizabeth Buğdayçay da Rebecca'nın arkadaşı ve ortağı.

RT designs which are prefered by celebrities like Sarah Jessica Parker and Cameron Diaz, are sold throughout America, Europe and Japan, not yet in Turkey (online shopping available). Well, one thing related to Turkey. A Turkish business man, Murat Bugdaycay is the architect behind the successful branding story of Rebecca Taylor. His wife Elizabeth Bugdaycay is a friend of Rebecca and then they became the business partners.

Kıyafetlerini kombinlediği dekolte burun ayakkabılara bir türlü ısınamasam da hippi tarzı salaş, rahat kesimlerini, uçuş uçuş kumaşlarını ve renklerini çok beğendim. Bir de mağazasının duvar resimlerini :))

Although I couldn't warm up to her decolleté shoe choice, I quite liked the comfortable hippi style cuts, flying fabrics and the colors. Moreover, the wall paintings of her store :))

Hiç yorum yok: